O nas

About us

 

ornament

 

Koty rasy devon rex  zamieszkały z nami w wyniku naszej miłości do zwierząt... choć nie byliśmy świadomi, że zadevonienie dotknie nas aż z taką siłą.

 

Rasa devon rex to najwspanialsza rasa kotów.

 

Chcemy ją propagować, aby coraz więcej ludzi miało możność obcować z tymi wspaniałymi zwierzątkami.

 

Zawsze pasjonowały mnie zwierzęta o niebieskim kolorze sierści... A połączenie cudnego charakteru devona i w dodatku jeszcze, jego niebieskiego futerka, było dla mnie szczytem marzeń i zaczęło być mottem - cechą przewodnią linii hodowlanej. W związku z tym również taki wybór naszego przydomka hodowlanego -

BLUE SUN*PL. 

Nasza domowa hodowla powstała w 2006 roku, a stowarzyszenie, które było od razu dla nas najlepszym wyborem to FPL czyli Felis Polonia... będący członkiem światowego FIFE we Francji (odnośniki do obu organizacji poniżej). 

Jesteśmy stowarzyszeni w kocim klubu Baltic Feline w Sopocie.

 

Hodowla Blue Sun do samego początku specjalizowała się w hodowaniu niebieskich devonów. Ten kolor devonka był w owym czasie bardzo rzadko spotykany. Obecnie powoływanie do życia niebieskiech kociąt to także mój prorytet, choć inne kolory maluszków tej rasy są dla mnie cudowną odmianą i potwierdzeniem, że każdy devonek, niezależnie od koloru jest najwspanialszym przyjacielem.

Ogromnie zależy mi, aby nasze devonki miały odpowiedzialnych, przyszłych właścicieli... Niezwykle cenna jest dla mnie póżniejsza relacja w nowymi opiekunami kotka. Z bardzo wieloma domkami naszych devonków mamy systematyczny kontakt, co jest ogromną radością.

 

Jako hodowla staramy się robić bardzo wiele, aby nasze kocięta były  należycie zsocjalizowane, czyli aby kochały ludzi, miały nienaganne maniery, a także były w dobrym typie. Nasze kocięta są  pod odpowiednią,  troskliwą opieką weterynaryjną.
Oprócz naszej troski i miłości Blue Sunki  mają także zapewnione z naszej strony komfortowe warunki bytowe. Mieszkamy w dużym domu w pełni przystosowanym do potrzeb kociej egzystencji. Nasze koty karmione są BARFem czyli mięsem z dodatkiem odpowiednich suplementów oraz wysokomięsnymi puszkami, co zapewnia odpowiedni bilans kociej diety.

 
Wszyscy czujemy się w naszym domu jak jedna wielka kocio-ludzko-psia rodzina. Dlaczego także psia? Mieszka z nami także piękna suka rasy Beauceron - wielki pies, który wzrostem i gabarytami bardzo kontrastuje w naszymi devonkami, ale charakterologicznie jest podobnie jak koty czułą, kochającą dla domowników istotą. Choć jest także wspaniałym opiekunem i ostrym stróżem domostwa.

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

 

Z devonim pozdrowieniem

Małgorzata Skalij z Rodziną

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FIFE fpl

 

 

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.