Adopcje

Adoptions

 

ornament

 

 

Adopcje w Blue Sun

Koty w naszej hodowli są kochane i troskliwie pielęgnowane.

Bardzo dbamy, aby zdrowie naszych kocich domowników było zaopiekowane, by nie chorowały i czuły się dobrze w naszej dużej rodzinie.

Na stan zdrowia kotowatych mają wpływ różne czynniki.

Prócz zdrowego jedzenia, specjalnie przygotowanych warunków bytowych  olbrzymi wpływ na zdrowie kotów maja także kocie, wzajemne relacje w grupie. 

Stado kocie wypracowuje hierarchię ważności poszczególnych osobników. Stadem nazywany nawet już kilka osobników w jednym domu. Tak dzieje się szczególnie u kotów hodowlanych, niekastrowanych, które mają aktywne zachowania płciowe.

 

Czasem zdarza się, że któryś kot, z różnych, ważnych powodów musi zostać poddany zabiegowi kastracji. Powodem może być jego stan zdrowia np. ropomacicze u kotki, cechy kota, które wykluczają możliwość jego rozmnażania lub wiek kota. Taki kot po zabiegu kastracji całkowicie traci swoją dawną pozycję w kociej hierarchii i zaczyna być prześladowany, nawet bity, ma blokowaną przez inne koty możliwość korzystania z kuwety i jedzenia. Wtedy konieczna jest  separacja takiego kota... Jego odizolowanie jest dla niego niezrozumiałe, kot jest nieszczęśliwy i zaczyna cierpieć.

 

Aby zapobiec takiej kociej traumie, po zabiegu kastracji zaczynamy szukać dla tego konkretnego  devonka najlepszego, wybranego, czasem wybieranego naprawdę długo, odpowiedniego, kochającego domu na ZAWSZE. Adopcja takiego bluesunka nie zdarza sie często, a informacje o niej pojawiają się właśnie na tej stronie.

 

Obecnie nie mamy devonków do adopcji.

 

 

 

 

Koty do adopcji

ornament

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.